Užitečné info

Jak hotely přežijí v karanténě 2020

Jak hotely přežívají karanténu 2020
Celoplošná karanténa, jež nastala v důsledku koronaviru, nemilosrdně šlápla na krk podnikání. Hotely a restaurace mezi prvními pocítily příchod ekonomické krize. Ovšem na rozdíl od stravovacích zařízení, která dočasně mohla přejit na rozvoz jídel nebo „Jídlo s sebou“, ubytovací zařízení měla spoutané ruce a nohy. Kvůli absenci zákazníků mnohé hotely zastavily svou činnost na dobu neurčitou. Jen podnikavost umožňuje některých hotelům fungovat i za takových podmínek. Hotely začaly nabízet novou službu: komfortní samoizolaci. Hotelové pokoje se pronajímají na měsíc nebo na dva. Cena pak zahrnuje pravidelný úklid pokoje, výměnu ložního prádla, ručníků, kosmetických a koupelnových doplňků a snídani. K dlouhodobému pronájmu jsou k dispozici pokoje typu standart a pokoje typu Lux. Nejvíce jsou poptávány domky, apartmány. To nabízí skvělou možnost vyhnout se kontaktu s jinými hosty. Majitelé vysvětlují tento krok přáním zůstat nad vodou a nepřijít o zaměstnance. A mimochodem, hotelová izolace je skvělým řešením pro ty, kteří nechtějí ohrozit své blízké. Takovým způsobem lze strávit čtrnáctidenní karanténu po návratu ze zahraničí.
Obchodní turismus, vánoční sezóna a sny o návratu Číňanů.
Většina hotelů, které stále ještě fungují, přežívají díky byznys-hostům. Dobře se daří hotelům zaměřeným na hosty nacházející se na pracovní cestě. Již nyní je jasný trend, ke kterému se hoteliéři budou muset přizpůsobit. Jde o spontánní rezervace. Klienti budou sledovat situaci a rezervovat pokoje na poslední chvíli, nikoli předem.
Ke zlepšení situaci pomůže hlavní vánoční sezóna! Od začátku prosince začnou pracovat restaurace a sektor služeb. Nezapomínejte také na lyžařskou sezónu a vánoční prázdniny! Ke dnešnímu dni z většiny zemí k nám létají pravidelné linky.
Proto, jako každé jiné podnikání i ubytovací služby mají své zlé časy. Omezení však budou zrušena a hotely a lázně České republiky nebudou mít volná místa, protože lidé jsou unavení sedět doma a cítit omezování své svobody, lidé chtějí odpočívat a cestovat!