Užitečné info

Jak připravit hotel na letní sezonu: 5 jednoduchých kroků

Léto již začalo a vy stále nejste připraveni na nával turistů? Za pouhý měsíc začne doba hromadných dovolených: pro hotely je ten nejvyšší čas na obnovu pokojů svěžím povlečením, novými měkkými župany a kosmetikou. Nevítejte hosty tak, jako byste vůbec nečekali na jejich příjezd. A my Vám povíme jak správně vkročit do dlouze očekávané hlavní sezony!  

Připravit hotel na léto není tak drahé jak se to zda být na první pohled. A navíc čistota to je vždy hlavní kriterium hodnocení hotelu. Všechno zboží jako je textil, mini kosmetika, froté potřeby, musí se vybírat důkladně.

Krok 1: OSVĚŽENÍ VŠECH POKOJŮ

Vyčistěte klimatizaci, vyvětrejte pokoj, utřete prach i na těch těžce přístupných místech: po zimní turistické nečinnosti pokoj určitě ztratil svou svěžest. Nebude od věci provést generální úklid koupelny, prevenci plísní na zdech, odstranit prach ve ventilaci. Připravte také místo na doplňky, ovšem pokud ho stále ještě v pokojích vašeho hotelu nemáte. Může to byt police nebo menší skříňka.

Krok 2: OBNOVENÍ LOŽNÍHO PRÁDLA

Staré ložní prádlo, které již přežilo par let, v dobrém hotelu nemá co dělat. A navíc s proudem hostů stav prádla se bude jen a jen zhoršovat. Pro hotely je důležité pořízení nového ložního prádla. A obzvláště pro ty, které si váží pozornosti hostů a spoléhají na jejich doporučení. Udělejte si dobrou tradici – začínejte léto výměnou jednotlivých potřeb. Čisté a svěží prádlo to je přesně to, co si host přeje po horkém letním dnu a osvěžující večerní sprše.

Krok 3: DAT DO POŘÁDKU FROTÉ RUČNÍKY

Jen zaměstnanci hotelu vědí, kolik už přežil každý bílý ručník. Nehledě na to, jaké používáte čističe a prací prášky, se froté s časem stává hrubé a podobné žínce, ztrácí svou svěžest a jemnost. Minimum co je potřeba udělat, tak ručníky vybělit a použit kvalitní aviváž. A maximum pak koupit nové froté ručníky pro hotely a nemučit té staré, který stejně nevrátíte ideální stav.  

Krok 4: JENDORÁZOVÉ PANTOFLE A ŽUPAN PRO KAŽDÉHO HOSTA

Pokud jste si alespoň jednou balili kufr (a určitě jste ho balili!), pak určitě víte, jaké složité je zabalit do něj pantofle a ještě domácí župan do sprchy. Zbavte hosta těchto starostí a na pokoji ať na něj čekají jednorázové pantofle, a ve sprše – bílý froté župan. Poslední je zvláště aktuální v pokojích s klimatizací, kde po sprše pak lze lehce onemocnět. Pro elitní hotely lze nakoupit také froté pantofle, ve kterých se člověk cítí mnohem pohodlněji, než v těch jednorázových.

Krok 5: MINI KOSMETIKA A DOPLŇKY NA POKOJÍCH

Pouze jednorázový sprchový gel nebo šampon pro kvalitní hotel nestačí. Pro hygienu je toho potřeba více: voňavé mýdlo, malá zubní pasta, tyčinky do uší, vatové tampony – to, co každý člověk používá doma. Tak ať také v hotelu se člověk cítí stejně pohodlně. Kvalitní jednorázové zboží vždy zvyšuje rating hotelů, vždyť host si váží pozornosti!  

Nakupujte kvalitní a ve špičce turistické sezony získáte jen pozitivní ohlasy!