Užitečné info

Textil pro hotely

Textil je stále hlavní a jednou z nejdůležitějších charakteristik hotelového pokoje. Podle kvality a stavu textilu, ať už jsou to polštáře, přikrývky, chránič matrace, ložní prádlo, ručníky atd. můžete vyhodnotit kategorii hotelu a služby v něm poskytované. Symbolem čistoty a klasické barvy všech hotelových textilií je BÍLÁ.
Hotelový textil se dělí na:
– Lůžkoviny- přikrývky, polštáře, chránič matrace , přikrývky
– povlečení- prostěradla, povlaky na polštáře
– froté výrobky – ručníky, koupací podložky (ručníky na nohy), župany, pantofle
– dekorativní předměty – závěsy, přehozy, dekorativní polštáře.
 Hotelový textil má na rozdíl od bytového textilu určité přísné požadavky. Nejdůležitějším požadavkem jsou vysoce kvalitní materiály a plniva. Aby ložní prádlo a doplňky odolaly soukromému praní, musí být vysoce kvalitní použití speciálních prášků a prostředků, sušení a opakované použití, vysoké teploty a bělidla. A výplně do postelí musí být antialergenní. Přírodní přísady do polštářů a přikrývek, jako je peří, peří, se proto v hotelech prakticky nepoužívají, a to kvůli možnosti alergií mezi hosty. Provoz je navíc velmi pracný a cena produktů je vysoká.
Сhránič matrace jsou nedílnou součástí textilií hotelových pokojů, což pomůže prodloužit „životnost“ drahé matrace. Existují dva typy zavírače matrace: upevněné v rozích širokými gumičkami a zavírací matrací, potah, který zakrývá boční a horní část matrace.
V zimě hotely obvykle nabízejí přikrývky s vyšší hustotou nebo si kupují přikrývky z přírodní vlny. Vzhledem k obtížnosti úpravy vlny se hoteliéři této možnosti stále více vzdávají.
Ložní prádlo je „tváří“ každého hotelového pokoje. Pokud jde o složení, ložní prádlo třídy „Hotel, hotel“ by mělo být vyrobeno buď z čisté bavlny, nebo ze směsi bavlny a polyesteru, tzv. Směsových tkanin, které mají delší životnost. Hustota látky přímo závisí na kvalitě podestýlky, čím vyšší hustota, tím lepší kvalita. Také způsob tkaní nití ovlivňuje kvalitu podestýlky. Nejlepší prádlo je ty, které jsou vyrobeny z jemných, pevně tkaných nití.
Při výběru látky a výplně existuje přímý vztah mezi cenou a kvalitou, čím vyšší cena, tím vyšší kvalita prádla, a tím i životnost. Nepochybně hodně záleží na péči a prádle. SATIN je dnes lídrem v oblasti textilií. Může být vyroben buď z bavlny, nebo ve směsi.
Pro hoteliéry je důležité vědět, že poměr prádla na hotel musí být alespoň 4, což znamená, že jeden hotelový pokoj musí mít 4 sady ložního prádla. Je důležité vzít v úvahu, že ložní prádlo je spotřební materiál a při pečlivé péči se jeho životnost pohybuje od 1,5 do 2,5 roku.
U 3 * hotelů můžeme doporučit levnější prádlo, abychom příliš nezasáhli rozpočet.
U 4 * a 5 * hotelů rozhodně padla volba na hladký saténový nebo saténový proužek – proužek. Takové prádlo se často používá v luxusních pokojích.